e-mail: jedwab@lalima.com.pl
tel. +48 604 199 198
godziny otwarcia: dowolne, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym
ul. Litawora 2/1, 31-213 Kraków
mapka dojazdu
Jedwab od zawsze oszałamiał swoją urodą i szlachetnością wszystkich, którzy się z nim zetknęli. Jego nadzwyczajne właściwości i uroda powodowały, że był atrybutem władzy i bogactwa, jak również pierwszą wymienialną walutą pomiędzy Wschodem a Zachodem. Od wieków kupcy wyruszali w długą i niebezpieczną podróż, by sprowadzać jedwab dla tych, którzy ulegli jego czarowi.

Dzisiaj to Lalima sprowadza dla Państwa szlachetne, ręcznie tkane jedwabne tkaniny z Indii.

W historii jedwabiu Indie zapisały się znacząco. Już kilka wieków przed naszą erą uprawiano tam hodowle jedwabników, a rosnące zapotrzebowanie na jedwab powodowało, że sprowadzano go do odległych miejsc przeznaczenia – zarówno drogą lądową, jak i morską.

Obecnie Indie są drugim co do wielkości producentem jedwabiu na świecie (po Chinach). Wytwarzane tam tkaniny słyną z doskonałej jakości, nadzwyczajnej kolorystyki i różnorodności gatunków. Co jednak najbardziej istotne, Indie są jedynym miejscem na świecie, gdzie produkowane są wszystkie cztery odmiany jedwabiu: morwowy, tasar, eri i - endemicznie indyjski i najbardziej ceniony - muga.